2017 yılının ‘TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 10 GENCİ‘ AÇIKLANDI

Dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum örgütlerinden birisi olan JCI (Junior Chamber International) tarafından 1981 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World’ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ yarışmasının 2017 yılı sonuçları açıklandı.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 23 yıldır hayata geçirilen TOYPTürkiye’nin 10 Başarılı Genci projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. Direktörlüğünü Onurhan Bayraktar’ın yürüttüğü TOYP programının ödül gecesi Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın katılımı ile gerçekleşmiştir. Açılış konuşmasını JCI İstanbul 2017  Şube Başkanı Funda Siller’in yaptığı ödül gecesinde, Sayın Murat Hazinedar ve JCI Türkiye 2017 Başkanı Özgür Noyan’da konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini paylaşmıştır.

 2017 TOYP Türkiye Kategori Birincileri;

  1. İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik; Taylan Samancı
  2. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi; Derya Taşkın
  3. Bilimsel Önderlik; Burçin Mutlu Pakdil
  4. Kültürel Başarı; Onur Kutlu Gago
  5. Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik; Onur Kayapınar
  6. İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı; Hasan Zafer Elcik
  7. İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet; Alp Köksal
  8. Fen ve Teknik Gelişme; Fatih Toy
  9. Kişisel Başarı; Sn. Ece Çiftçi
  10. Tıbbi Yenilik ve Buluşlar; Mustafa Ünal

 Ve Jüri özel ödülünü Bülent Halvaşi yönetiminde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Çok Sesli Korosu kazandı. Gecede performans sergileyen korunun seslendirdiği eserler izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Yukarıdaki kategoriler için alınan yüzden fazla başvuru, alanında uzman ‘jüri komitesi’ tarafından değerlendirilmiş ve içlerinden en başarılı 10 Genç kategori birincisi olarak seçilmiştir. Tüm birinciler, 27 Kasım 2017 Pazartesi akşamı, Bahçeşehir Üniversitesi (BAUTTO) Beşiktaş ev sahipliğinde, gerçekleşen ’2017 TOYP Türkiye Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin On Başarılı Genci’ olarak kamuoyuna açıklanmıştır.

2017 yılı TOYP Türkiye Birincileri, başarılarını ayrıca uluslararası platforma, 2018 yılında gerçekleşecek ‘TOYP Dünya Finali’ne, taşıma şansına sahip olacaktır.

TOYP Türkiye, 22 yıllık geçmişinde ‘15 Dünya Birincisi’ çıkararak TOYP Dünya genelinde üstün bir başarıya imza atmıştır. 2016 yılı TOYP Türkiye Birincilerimizden Ahmet Kuzubaşlı, ‘İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik ve Engin Durgun ‘Bilimsel Önderlik’ kategorisinde en son açıklanan TOYP Dünya Birincilerimiz olarak dünya kamuoyuna duyurulmuşlardır.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

JCI (Junior Chamber International) – Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, dünya çapında 114 ülkeden 18 – 40 yaşları arasında 200.000’ü aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından birisidir.

“Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar.

JCI’ın proje ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca üyesi bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için; www.jciturkiye.net ve www.jci.cc