2018 yılının ‘TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 10 GENCİ’ açıklandı.

Dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum örgütlerinden birisi olan JCI (Junior Chamber International) tarafından 1981 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World’ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP – Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ yarışmasının 2018 yılı sonuçları açıklandı.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 24 yıldır hayata geçirilen TOYP –Türkiye’nin 10 Başarılı Genci projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. Direktörlüğünü Saadet GÜVEN’ın yürüttüğü TOYP programının açılış konuşmasını JCI İstanbul 2018  Şube Başkanı Ezgi Nida Burci Ener’in yaptığı ödül gecesinde, JCI Türkiye 2017 Saymanı Burcu EROL konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini paylaşmıştır.

 2018 TOYP Türkiye Kategori Birincileri;

  1. İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik; Duygu YILMAZ
  2. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi; Didem DOĞAR
  3. Bilimsel Önderlik; Semir BEYAZ
  4. Kültürel Başarı; Utar ARTUN
  5. Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik; Umutcan DUMAN
  6. İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı; Göksel GÜRSEL
  7. İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet; Selçuk Yusuf ARSLAN
  8. Fen ve Teknik Gelişme; Elvan BÖKE
  9. Kişisel Başarı; Nurten AKKUŞ
  10. Tıbbi Yenilik ve Buluşlar; Gözde DURMUŞ

 

Yukarıdaki kategoriler için alınan yüzden fazla başvuru, alanında uzman ‘jüri komitesi’ tarafından değerlendirilmiş ve içlerinden en başarılı 10 Genç kategori birincisi olarak seçilmiştir. Tüm birinciler, 22 Kasım 2018 Perşembe akşamı, Akatlar Kültür Merkezi ev sahipliğinde, gerçekleşen ’2018 TOYP Türkiye Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin On Başarılı Genci’ olarak kamuoyuna açıklanmıştır.

2018 yılı TOYP Türkiye Birincileri, başarılarını ayrıca uluslararası platforma, 2019 yılında gerçekleşecek ‘TOYP Dünya Finali’ne, taşıma şansına sahip olacaktır.

TOYP Türkiye, 23 yıllık geçmişinde ‘16 Dünya Birincisi’ çıkararak TOYP Dünya genelinde üstün bir başarıya imza atmıştır. 2017 yılı TOYP Türkiye birincilerimizden Burçin Mutlu Pakdil, “literatürde ilk defa çift halka yapılı bir eliptik galaksinin tanımlaması” konulu çalışması ile  “Bilimsel Önderlik” dalında 2018’de Hindistan-Goa düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

   adresimizden ödül töreni ile ilgili görsellere ulaşabilirsiniz.

 

 

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

JCI (Junior Chamber International) – Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, dünya çapında 114 ülkeden 18 – 40 yaşları arasında 200.000’ü aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından birisidir.

“Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar.

JCI’ın proje ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca üyesi bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için; www.jciturkiye.net ve www.jci.cc