TOYP 2022 Başvuruları Başladı

2022 Başvuruları Başladı

28.yıl TOYP aday başvuruları başlamıştır. Başvurunuzu web sitemizin online başvuru bölümünden doğrudan yapabileceğiniz gibi, e-posta ile başvuru bölümündeki başvuru formunu doldurarak aşağıdaki e-posta adresine göndererek de gerçekleştirebilirsiniz.

basvuru@toyp.org.tr

 

Dünyanın en saygın ödüllerinden olan TOYP, 10 başarılı genç arıyor.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI – Junior Chember International) tarafından bu yıl 27.’sı düzenlenen Türkiye’nin 10 Başarılı Genci – TOYP (Ten Outstanding Young Person) yarışması için başvurular başlamıştır. TOYP, dünyada ve Türkiye’de alanındaki en eski sosyal sorumluluk ve toplumsal farkındalık projesidir.

TOYP, daha iyi yarınların peşinde koşan bu başarılı gençlere ulaşarak başarı öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak Türkiye ve Dünya gündemine taşımayı, toplumsal gelişime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

 

TOYP değerlendirmeleri 10 farklı kategoride yapılmaktadır. 18–40 yaş arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes seçtiği bir kategoride başvuru yapabilmektedir. Bu kategoriler şunlardır:

  1. İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik
  2. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi
  3. Bilimsel Önderlik
  4. Kültürel Başarı
  5. Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik
  6. İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı
  7. İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet
  8. Fen ve Teknik Gelişme
  9. Kişisel Başarı
  10. Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

 

Türkiye’de konusunda önde gelen kişilerden oluşan TOYP Ulusal Jürisi, başvuruları değerlendirip Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ni seçmektedir. Başarılı bulunan kişiler Türkiye’de yapılacak ödül töreninin ardından, Türkiye’yi Dünya klasmanında temsil etmek üzere, 2021 yılında yapılacak olan Dünya TOYP yarışmasına aday olacak ve başarıları ile Türkiye’yi temsil edeceklerdir.