Bugüne Kadar JCI Türkiye TOYP Birincilerimizden 16’sı Dünya Birincisi Olarak Ödül Sahibi Oldu

 

TOYP Türkiye’88 birincilerinden Erol User, “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” dalında 1988 yılında “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’97 birincilerinden Dr. Arın Namal, “AIDS Hastalarının Topluma Kazandırılması” konulu çalışması ile “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” dalında 1998 yılında Filipinler – Manila’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’98 birincilerinden Harun Güçlüsoy, “Akdeniz Foklarının Kurtarılması” konulu çalışması ile “Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik” dalında 1999 yılında Fransa – Cannes’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’98 birincilerinden Doç. Dr. Hasan Alanyalı, “Biyomalzemeler” konulu çalışması ile “Fen ve Teknik Gelişme” dalında 1999 yılında Fransa – Cannes’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’06 birincilerinden Yrd. Doç. Dr. Hilmi Volkan Demir , “Optoelektronik ve Kuvantum Aygıtları” konulu çalışması ile Bilimsel Önderlik ” dalında 2007 yılında Türkiye – Antalya’da “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’08 birincilerinden Utkan Demirci, her testin maliyetini 1 dolar düşürecek ve hastane dışında bile test sonuçlarını 3 dakikada öğrenilmesini sağlayacak bir cihaz icat ederek “Tıbbi Yenilikler ve Buluşlar” dalında 2009 yılında Tunus – Hammamet’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’08 birincilerinden Tuğba Kalafatoğlu, dünya kadınlarının siyasette daha aktif yol alması için çalışan Votewomaninpolitics adlı organizda yaptığı çalışmalarla “Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi” dalında 2009 yılında Tunus – Hammamet’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’10 birincilerinden Şafak Pavey, Birleşmiş Milletler’deki görevi esnasında zor durumda olan sayısız insan için insani yaptım çalışmaları ve bu çalışmalarla “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” dalında 2011 yılında Belçika – Brüksel’de “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’12 birincilerinden Hasibe Kızıltaş, “Engelsiz Kariyer” konulu çalışması ile “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Hasibe Hanım 2013’te Brezilya – Rio’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’12 birincilerinden Tülin Akın, “Tarımsal Pazarlama” konulu çalışması ile “İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Tülin Hanım 2013’te Brezilya – Rio’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’13 birincilerinden Bulut Ersavaş, “İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Bulut Bey 2014’da Almanya – Leipzig’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’15 birincilerinden Canan Dağdeviren, “Tibbi Yenilik ve Buluşlar” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Canan Hanım 2016’da Kanada – Quebec’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’15 birincilerinden Mehmet Z. Baykara, “Fen ve Teknik Gelişme” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Mehmet Bey 2016’da Kanada – Quebec’de düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’16 birincilerinden Ahmet Kuzubaşlı, “İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik ” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Ahmet Bey 2017’da Hollanda’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’16 birincilerinden Engin Durgun, “Bilimsel Önderlik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Engin Bey 2017’da Hollanda’da düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’17 birincilerinden Burçin Mutlu Pakdil, “literatürde ilk defa çift halka yapılı bir eliptik galaksinin tanımlaması” konulu çalışması ile  “Bilimsel Önderlik” dalında 2018’de Hindistan-Goa düzenlenen kongrede “Dünya Birinciliği” ödülünü kazandı.

TOYP Türkiye’18 Birincilerinden Duygu YILMAZ, İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik kategorisinde TOYP Dünya’19 Birincisi seçilmiş, ve 7 Kasım 2019’da Estonya’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde kendisine ödülü takdim edilmiştir.

TOYP Türkiye’18 Tıbbi Yenilik ve Buluşlar Kategori Birincisi Dr. Gözde Durmuş,7 Kasım 2019’da Estonya’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde Dünya Birincisi ödülüne layık görülmüştür.