TOYP Kategorileri

Türkiye'nin On Başarılı Gencini Arıyoruz!

TOYP Türkiye Programı 10 Kategori'de olağanüstü işlere imza atmış 18-40 yaşarasındaki gençleri onurlandırma üzerine kurulmuştur.

Fen ve Teknik Gelişme

Özellikle fen, teknik ve mühendislik alanlarındaki bilimsel çalışmaları sonucunda insanlığın sorunlarına pratik faydalar üretmiş ve bu alanda birçok ödüle layık görülmüştür.

Kişisel Başarı

Karşılaştıkları zorlukları güçlü iradesi, kararlılığı, şahsi yetkinlikleri ve sorunlara karşı fark yaratan yaklaşımları ile kanıtlanmış birçok başarı kazanmış ve bu yönüyle topluma ilham kaynağı olmuştur

Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

Buluş ve bilimsel çalışmaları ile insanlık için önemli kabul edilen bir soruna çare bulmuş ve bu yolla tıp alanında önemli başarılar elde etmiş ve ödüller kazanmıştır.

Bilimsel Önderlik

Kabul görmüş bilimsel çalışmaları ile bilim dünyasına yeni bir soluk getirmiş, makaleleri farklı kesimlerce ödül kazanmış, birçok kez atıfta bulunulmuş ve alanda yeni çalışmalara ön ayak olmuştur.

Kültürel Başarı

Kültür alanında yapılan teorik ve sahadaki pratik çalışmaları ile toplumun kaynaşmasına katkıda bulunmuş ve kültürel diyaloga ön ayak olmuştur.

Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi

Siyaset, hukuk ve kamu yönetimi alanında aldığı görevlerde kendini kanıtlamış, sahadaki çalışmaları ile topluma pozitif yönde dokunmuş ve ilgili alanlarda akademik başarılar göstermiştir.

Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik

Çalışmalarıyla sürdürülebilir bir çevre ve yaşanılabilir bir dünya vizyonuna hizmet ederek kanıtlanmış başarılar elde etmiştir.

İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik

İş dünyası, ekonomi ya da girişimcilik alanlarında önemli başarılar elde etmiş, birçok ödüle layık görülmüş ve bu başarıları ile toplumda pozitif değişime katkıda bulunmuştur.

İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet

Çalışmalarıyla insanlığa ve insanlığa hizmet eden gönüllü kuruluşlara hizmet ederek bu alanlarda önemli başarılar elde etmiş, her bir projesiyle toplumda pozitif değişime ön ayak olmuştur.

İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı

Toplumun ve özellikle çocukların ihtiyaçlarına fark yaratan yaklaşımları ve iyi örnek uygulamalarıyla insan haklarına, çocuklara ve dünya barışına katkıda bulmuş, bu anlamda insanlığın sesi olarak birçok ödül almıştır.

Türkiye'yi ileriye Taşıyacak Başarılar

Bu alanlarda başarılara sahip 18-40 yaş arası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları onurlandırma programımıza başvuru yapabilirler.